Mezoterapi Merkezleri

Mezoterapi merkezleri Mezoterapi merkezleri en sık olarak bu antiaging işlemini yüz ve saç gençleştirmesi için yapmaktadırlar. Son yıllarda bu tür işlemler her gün sayısı daha çok artan merkez tarafından uygulanır hale gelmiştir.

Mezoterapi Merkezlerinde Yüz Mezoterapisi
Stres, sigara, güneşin ultraviyole ışınları ve kirli hava gibi nedenlerle cilt zaman içinde yaşlanmaktadır. Cildin yaşlanmasında esnekliği koruyan bağ dokusunun yapısındaki bozulmalar söz konusudur. Bu durumda bağ dokusu elastikiyetinin azalmasına bağlı olarak çizgiler, kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle mezoterapi merkezleri tarafından yüz mezoterapisi sık olarak yapılmaktadır.

Yüz çizgileri neden oluşur?
Yüzdeki çizgiler en fazla dudak çevresi, göz araları, gözün dıştaki kenarları, alın ve boyun kısmında olmaktadır. Kişinin az su içmesi, yaşı, aileden gelen genetik özellikleri ve yüzükoyun yatarak uyuması gibi faktörler kırışıklıkları arttırabilir. Diğer taraftan düzenli uykunun olmaması, dengeli beslenmenin olmaması, alkol tüketimi ve kozmetik ürünlerin aşırı düzeyde kullanılması da cildin yaşlanmasını hızlandırmaktadır.

Mezoterapi merkezlerinde mezolifting
Mezoterapi ile cilt içine yapılan enjeksiyon sonrasında o bölgedeki hücreler yenilenmekte ve azalan lifler yeniden sentezlenmektedir. Mezoterapi merkezlerinde yüze uygulanan mezoterapiye “mezolifting” adı verilir. Bu şekilde dokular canlılık kazanmakta, cildin gerginliğinin artmasına bağlı olarak daha genç olarak görünümü sağlanmaktadır.

Kırışıklıkların açılması ve gözeneklerin azalması cilde daha genç bir görünüm kavuşturmaktadır.

Mezoterapi ile ameliyat olmadan, anestezi almadan yüzün gençleşmesi, yüzdeki çizgilerin azalması lekelerin tedavisi sağlanmaktadır. Bu şekilde mezoterapi yaşlılığı geciktirmek için “antiaging” amaçla kullanılmaktadır.

Mezoterapi merkezinde erken yaşlarda işlemin yapılması mezoterapinin başarı oranını da arttırmakla birlikte mezolifting her yaşta uygulanabilmektedir.

Yüz mezoterapisi nasıl yapılır?
Mezolifting haftada bir ya da iki kez yapılabilir. Genelde 20-30 dakika arasında sürer ve kesinlikle ağrısızdır. El, boyun, yüz ve dekolte alanlarda yapılan mezolifting işleminde bir takım vitaminler selenyum ve ginko biloba ile nem oranını dengeleyen hiyalironik asitten oluşan karışımlar kullanılmaktadır.

Mezoterapi Merkezlerinde Saç Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi Mezoterapi özellikle saç dökülmesini engellemek amacıyla da yapılmaktadır. Bunun için öncelikle saç dökülmesini arttıracak nedenler ortaya konmalıdır.

Çok değişik nedenlerde kişilerde saç dökülmeleri normalden fazla olabilir;
-Kemoterapatik ilaçların kullanılması,
-Doğum kontrol haplarının kullanılması,
-Stres,
-Bazı kozmetik ürünler,
-Troid hastalıkları,
-Bazı enfeksiyon hastalıkları
-Hormonal problemler saç dökülmesini hızlandırabilir.

Diğer taraftan ailesel nedenlerde “alopesi” (kellik) sebebi olabilir. Saç mezoterapisi saçların dökülmesini azaltmak, mevcut saçların kalitesini yükseltmek ve yeni saç çıkışını artırmak amaçlarıyla kullanılmaktadır.

Saç mezoterapisi için ortalama 10 seans gereklidir. Seanslar haftalık, iki haftalık ve aylık periyotlar şeklinde yapılmaktadır.

Mezoterapi Merkezleri Fiyatları, Ücretlendirme
Mezoterapi merkezlerinde uygulanan fiyatları (ücretler) yapılacak mezoterapinin çeşidine, merkezin fiyat politikalarına ve uygulama seans sayısına göre farklılıklar göstermektedir. Her kozmetik (estetik) işlem gibi hekim tecrübe ve bilgisi son derece önemlidir.