Mezoterapi

Bu bölümde mezoterapi hakkında sizlerden bize sık olarak gelen sorular cevaplandırılmaktadır.

Mezoterapi ağrılı bir işlem midir?
mezoterapi Mezoterapi sırasında oldukça az ağrı hissedilmektedir. İşlem yapılmadan önce dezenfekte edilen bölgeye lokal anestezi içeren kremler sürülerek iğnelerin acı hissi azaltılabilir.

Mezoterapi sırasında yapılan enjeksiyonların kana geçmesi yok denecek kadar azdır. Etkinlik daha çok lokal olarak kalmaktadır.

Her mezoterapide kullanılan solüsyonlar amaca yöneliktir; yani sellulit tedavisi, saç problemlerinin giderilmesi ve bölgesel incelme için uygulanan mezoterapi ampulleri birbirlerinden farklıdır.

Mezoterapi hangi alanlarda kullanılır?
Sellulit, saç dökülmesi, ergenlik dönemindeki çatlaklıklar, hamilelikteki çatlaklıklar, yüz gençleştirme ve yara işlerinin giderilmesinde kullanılabilir.

Mezoterapi tıpta hangi alanda kendisine yer bulabilir?
Romatizmal hastalıklar, varis tedavisi, spor hekimliği ve migren tedavisinde mezoterapi uygulanmaktadır. Mezoterapi uygulaması sırasında ilacın dozu 10 mlt’yi aşmamalıdır.

Mezoterapi bazı deri hastalıklarında, dolaşım bozukluklarında, kas ve eklem ağrılarında ve alerjik hastalıklarda da uygulanabilmektedir.

Herhangi bir yan etkisi var mıdır?
Mezoterapi hakkında uygulamayla ilgili bildirilmiş bir yan etki yoktur.

Mezoterapi ne tür avantajlar sunar?
Mezoterapi hakkında en avantajlı yönler:
- Bölgesel etkinliğinin olması,
- Sistemik dolaşıma geçmesi,
- Yan etki oluşturmaması,
- İlacın aktif biyo-yararlanımı mezterapi hakkında avantajlı yönleridir.

Mezolift nedir?
mezolift Mezolift “yüz mezoterapisine” verilen isimdir. Yüzdeki yaşlılık belirtileri ortadan kaldırılmaktadır. Hücre yenilenmesi ve kollajen sentezi sayesinde yüz daha parlak, gergin ve kırışıklıkları azalmıştır.

Mezoterapi başka estetik uygulamalarına da kombine edilebilir mi?
Evet. Botoks ve cilt dolgularına, kimyasal peeling uygulamalarına destek amaçlı mezoterapi yapılabilir. Sellulit tedavisinde karboksiterapi ile birlikte mezoterapi uygulaması olumlu sonuçlar oluşturmaktadır.

Mezoterapi hangi ülkelerde uygulanmaktadır?
Afrika, Avrupa, Güney Amerika’da 14 ülkede başarıyla uygulanmış ve etkinliği kanıtlanmış bir yöntemdir. Mezoterapi uygulaması öncesi hekim hastasıyla konuşarak kendisine bilgi vermeli ve uygulamanın etkinliği hakkında bilgilendirdikten sonra işlem uygulanmalıdır.